čtvrtek 16. ledna 2014

My nespíme!

Ačkoli to tak může vypadat, nedržíme zimní spánek! V Kachní líhni se neustále dějí nové a nové věci. 

Na březen 2014 chystáme "kurz stavby grónského pádla". Toto vznešené označení znamená, že osmička odvážných si s naší pomocí (a s pomocí naší vyspělé technologie) během jednoho víkendu postaví pádlo přesně na míru. Vůbec netušíme, jestli se nás tam osm, vlastně deset - i se mnou a Honzou - vejde, ani jestli je šance to stihnout. Ale kdo se bojí... Však vy víte co. 


Na pádla chodí makat celá rodina!

Musíme tedy nachystat 8 slepenců. Každý polotovar se skládá ze tří lepení (žerď ze dvou kusů a dva listy). Na lepení žerdí máme jeden přípravek, na listy druhý. To v praxi znamená 17 lepicích dní. Teď, v půlce ledna máme slepené žerdě a nalepené 4 listy, zbývá tedy do dílny zajít ještě dvanáckrát. To stihneme.

Současně s tím nám můj dobrý otec chystá vylepšený přípravek na frézování listu. V jakém je to stádiu momentálně nevíme, ale určitě to dopadne dobře.

Stav k 15. 1. 2014


A abychom se neupádlovali k smrti, sbalili jsme si fidlátka a plátno a zajeli na víkend 10. - 12. ledna 2014 do Jablonce. Tam na nás čekal Standa, napnutý jako kšandy, s kostrou kajaku pro Amálku, nachystanou pro finální potažení. Plán zněl:
  • V pátek žádné větší akce a rychle na kutě, abychom byli v sobotu fit a mohli vyšívat.
  • V sobotu udělat, co se dá.
  • V neděli loď dorazit zbytek tak, aby zbyly jen nátěry.

Že jednou budu šít inuitské plavidlo v tetovacím salónu v Jablonci,
tak to bych si tak před pěti lety ani nepomyslel.
To prostě nevymyslíš!

To bychom to ale nesměli být zrovínka my! Páteční uvítání se protáhlo asi do dvou v noci a proto jsme k potahování lodě plátnem přistupovali v poněkud slabší formě. Ovšem, k naší cti nutno uvést, překonali jsme vlastní slabost a po sedmi hodinách byla loď hotová. 

Je krásná!!! Moc krásná!!! 

No a to nám umožnilo změnit plány a v podvečer v sobotu se vydat za kumpány do Hradce a s Radimem a Michalem jsme oslavovali vítězství opět dlouho do noci. Zase jednou víkend za všechny prachy.

Zatím asi nejpovedenější kousek z naší dílničky.